שבוע הריון 8

שבועות הריון – שבוע הריון 8

שבוע הריון שמיני

אז הייתי אצל הרופא וראיתי ושמעתי דופק! ואני וההורמונים שלי דמענו כמו ילדה קטנה… לא יאומן שביצור שהוא בערך בגודל של בין אפונה לשעועית (אם את רוצה להמחיש את הגודל לעצמך קחי שעועית ותביני…) יש כבר לב שפועם ופועם. וזה מרגש. תוסיפי לזה את ההורמונים המשתוללים אצלך תאמיני לי שתבכי.

בשלב הזה את כבר מעופפת כמה סנטימטרים מעל ההאדמה מרוב אושר ומחכה לרגע בו יראו שאת בהריון ותוכלי לספר לכל העולם. אמנם את לא עלית יותר מדי במשקל, אבל הרחם שלך גדל על מנת להכיל את הדייר החדש שהתמקם בו. את תוכלי להרגיש את זה ברגישות בבטן התחתונה ובמותניים ובחזה שהחלו להראות סימני גדילה. תקפידי על חזייה ותומכת. תלבשי בגדים נוחים ולא צמודים.

הרחם עכשיו בגודל של אשכולית ומפעיל קצת לחץ על הבטן התחתונה (אם תפעילי קצת לחץ עם היד תוכלי להרגיש אותו). יכול להיות שתרגישי התכווצויות של הרחם- בעיקר אם מדובר בהריון ראשון- זו פעילות נורמלית ואין מה לדאוג. בשלב הזה את עייפה בצורה מוגברת- גם כי השינויים ההורמונליים בגוף לוקחים ממך כמעט את כל האנרגיה, וגם כי הריצות התכופות לשירותים במשך היום ובעיקר בלילה מעייפות וגורמות לשינה לא רצופה. יש מצב שברגע שאת מסיימת בשירותים ומגיע למיטה את מרגישה את הצורך לקום שוב ושוקלת ברצינות לישון על האסלה.

העובר שלך מגיע השבוע לגודל של 8-11 מ”מ – שעועית קטנה וחמודה. הוא כל הזמן זז, אך את עדיין לא יכולה להרגיש זאת. איברי גופו הולכים וגדלים, ואת יכולה לנשום לרווחה כי הזנב שלו כבר מתחיל להעלם ובשבועות הקרובים יעלם כלא היה. אם היית בבדיקת אולטרא סאונד אז כבר ראית ושמעת דופק ואת גם יודעת אם מדובר בהריון של עובר יחיד או תאומים.

מוחו של העובר ממשיך להתפתח,. יש התפתחות גם בקצה אפו ובעיניים הידיים כבר התקפלו במרפקים, והן מונחות מקופלות בעדינות מעל הלב הקטנטן שלו. עצמות הגוף מתחילות להתקשות. בשבוע השמיני להריון, בלוטות המין תקבענה אם יש לך בת או בן. את זה עדיין אי אפשר לדעת, מאחר ואברי המין של תינוקך רק עכשיו מתחילים להתפתח. סביר להניח שתצטרכי לחכות לסקירת המערכות המוקדמת על מנת לדעת.

מה אני צריכה לעשות עכשיו?

  • להקפיד על נטילת תוסף חומצה פולית ותוסף ברזל.
  • להקפיד על נטילת ויטמינים.
  • זה הזמן להתחיל יומן הריון. עכשיו כשהוא מוחשי את יכולה לכתוב מה עובר עלייך כולל עיצות שקיבלת, עיצות שתעבירי הלאה לאחר מכן ואפילו תמונות ראשונות של העובר מהאולטרא סאונד!
  • אם לא ביצעת עדיין, אז צריך כבר לבצע בדיקת אולטרה-סאונד ראשונית – יתכן וכבר ניתן יהיה לראות דופק של העובר.
  • להקפיד על שתייה מרובה – לפחות 8 כוסות מים ביום.
  • להקפיד על  תזונה נכונה ומאוזנת.

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!