הריון שבוע 39

שבוע 39 להריון – הריון שבוע 39

שבוע 39

זהו. הגעת לסוף, שבוע 39 להריון כבר כאן. מבחינה רפואית ההריון הסתיים ועכשיו את באמת יכולה רק ללדת. התינוק בפנים מוכן, את בהחלט כבר מוכנה, הכי מוכנה שתהי ללידה הזו. אז אם עוד לא חשת צירים או כל תופעה אחרת שמבשרת על בוא הלידה, אל תדאגי – זה עוד יגיע. תמשיכי עם שגרת יומך ותתנהגי כרגיל… בסוף גם תלדי. בדוק.

אם תוכנן לך ניתוח קיסרי מסיבה כלשהי, הוא יבוצע בשבוע 38-39, כך שאת כבר יודעת מתי את אמורה ללדת. אם את עתידה ללדת בלידה טבעית, אין לך מה לעשות חוץ מלחכות. את יכולה לנצל את השקט שלפני הסערה, לארגן את הבית, לנוח, לעבור על הרשימות של כל מה שצריך לפני ואחרי הלידה, לשבת עם בן זוגך ואפילו לצאת לדייט (ייקח זמן עד שיהיה לכם לילה זוגי שקט…).

מומלץ להכין תיק ללידה, תיק לאישפוז ולוודא שיש לך את כל הניירת הרלוונטית ללידה עצמה. כמו כן, וודאי שאת יודעת איך להגיע לבית החולים בו את רוצה ללדת, איפה חונים (דאגו שיהיה לכם כסף קטן לחנייה ולמכונות שתייה במקום), ואיך מגיעים מהחניה לחדר הלידה. אם את לחוצה או מוטרדת, מצאי חברה לדבר איתה. אם החלטת לקחת דולה ללידה, בשביל זה היא פה, דברי איתה ושתפי אותה בכל.

בשלב זה של ההריון, סוף ההריון, אין צורך בבדיקות כלל ואת אחראית להיות ערה וערנית לכל שינוי במצבך. אם את מרגישה שהלידה מתקרבת או שאת חווה תופעות לוואי שנראות לך קיצוניות ולא מבשרות טוב, גשי מיד למיון יולדות. אין לך מה להתעכב בטיפת חלב או בבדיקה בקופת חולים, מכיוון שאת בשבוע בו לידה יכולה להתחיל ואת יכולה ומוכנה ללדת. לכן על כל דבר שנראה או לא נראה לך – גשי למיון יולדות.

העובר שלך גם הוא מוכן והוא רק מחכה לצאת. ראשו כלפיי מטה והוא יורד לכיוון צוואר הרחם. הוא כבר נראה כמו תינוק בעת הלידה. עורו בהיר (עם מעט ורמוקס עליו), שמנמן ומלא בכל המקומות הנכונים, עם פלומת שיער (מעט או הרבה, זה לא משנה זוכרת?). בשלב זה הוא כבר לא מתפתח, הוא פשוט חי לו בכיף ברחם, מגיב עם השרירים והגפיים, ולא מפסיק לזוז לרגע, אפילו שצפוף לו במיוחד. יש לו מחזוריות שינה והוא ער וישן בזמנים קבועים שמשום מה לא זהים לשלך, זה משהו שימשיך עם הלידה. הוא כבר יודע איך ומתי להשאיר אותך ערה! גם הרפלקסים שלו עובדים, כמו שהוא הוכיח לך לא פעם שהוא יכול למצוץ את אצבעות ידו (וגם את זה יעשה לא מעט מחוץ לרחם). התינוק כעת שוקל כמעט 3.5 ק”ג. שוב, לא כל התינוקות שוקלים אותו הדבר בשבוע זה ואין לך מה להילחץ אם הוא לא בדיוק “כמו שכתוב בספר”. הוא בהחלט מוכן. ואת?

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!