הריון שבוע 37

שבוע 37 להריון – הריון שבוע 37

שבוע 37

אני בלחץ. גם כי בעיקרון אני כבר במהלך שבוע 37 להריון, שבוע שבו כל רגע אני יכולה ללדת. זה בסדר ויכול לקרות, אבל אני לחוצה בעיקר כי עוד לא הספקתי להזמין את כל מה שרציתי, ולהכין רשימה של כל מה שעוד צריך. מודה ומתוודה שקניתי כמה בגדים לנוני הקטנטן שבבטן, אבל עוד לא כיבסתי אותם. זה ברשימה של הדברים שצריך לעשות (אמא שלי או בן זוגי) בזמן שאני מתאוששת.

מהשבוע את רשמית בחודש האחרון להריון. כל יום את יכולה ללדת. התינוק שלך מפותח מספיק, ואת בטח כבר רוצה לחזור לנשום, לאכול ולישון. יהיו לך בדיוק יומיים לכך בזמן ההתאוששות בבית החולים, כי מהרגע שתחזרו הביתה זה את ועוד תינוק. קחי בחשבון שכאשר הוא מחוץ לבטן לא יהיה כל כך קל להתעלם ממנו…

יכול להיות שהצירונים המדומים שחשת עד עכשיו מרגישים יותר כמו צירים אמיתיים. אם הצירים מתחזקים או סדירים, שבי, נוחי, שתי משהו מתוק ותזמני אותם. אם הם מפסיקים, הרי שהכל בסדר וחזרי לסדר יומך הרגיל (ברוגע ונוחות אין לאן למהר בשלב זה) ואם הם ממשיכים… הרי שאת בדרך ללידה המיוחלת.

מומלץ להישאר בשבועות אלה בטווח הבית או בית החולים בו את רוצה ללדת, ולעדכן תמיד לאן את הולכת ולהתעדכן עם בן זוגך על מנת שיהיה זמין כאשר תתחיל הלידה. ייתכן ותהיינה לך הפרשות מוגברות מהנרתיק וזו תופעה שכיחה בשלב זה. אם מדובר בהפרשה דמית או צמיגית במיוחד, זה אומר שתהליך הלידה שלך קרוב, אך ה”קרוב” הזה משתנה מאישה לאישה ומיולדת ליולדת. יש קרוב של עוד כמה שעות, ויש קרוב של עוד שבוע. העיקר שתהי במעקב וערנית לכל שינוי שנראה לך חריג.

קצת עניינים רפואיים

השבוע התינוק שלך מוכן ומזומן. אם וכאשר תתחיל לידה, הוא ישרוד ללא כל בעיה מחוץ לרחם ומוכן להגיח אל אוויר העולם. למרות שלא יזיק לו עוד שבוע עד שלושה שבועות ברחם, ואולי גם לך. כל המערכות של התינוק מפותחות עכשיו ואין דברים נוספים שצריכים עוד להתפתח, כך שמהשבוע ועד הלידה הוא לא יעשה דבר מלבד לעלות במשקל. אורכו כ-50 ס”מ וצפוף לו מאוד בפנים. ובטח גם לך. עוד קצת. ממש עוד קצת.

ייתכן וייוולד ללא שיער בכלל וייתכן וייולד עם רעמת שיער שלא תבייש גבר מבוגר, אך אל תתפלאי, שיערו עוד ישתנה בשבועות ובחודשים הראשונים לחייו מחוץ לרחם. הוא לא יראה כלל כמו איך שהוא נראה בשנייה הראשונה שהוא יוצא מהרחם…

מה אני צריכה לעשות עכשיו?

  • להזמין חבילת לידה. מה שאפשר להזמין, הזמיני ודאגי לבקש שיספקו את ההזמנה לאחר הלידה. מה שלא, הכיני רשימה מסודרת לרכישה לאחר הלידה.
  • לוודא שיש לך תיק לחדר הלידה ארוז ומוכן.
  • להחליט סופית על איפה את רוצה ללדת, עם מי, איך ולעבור על תכנית הלידה שלך ביחד עם מי שאמור ללוות אותך בלידה.

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!