הריון שבוע 31

שבוע 31 להריון – הריון שבוע 31

שבוע 31

קשה לי לנשום, לוחץ לי בסרעפת, ויש לי צרבת. אין לי מקום בבטן גם לתינוק וגם לאוכל, אז מישהו יצטרך לוותר. ומכיוון שאני בתחילת שבוע 31 להריון ויש לעובר עוד כמה שבועות להתפתח אצלי ברחם, כנראה שאני זו שאוותר. אמנם יש עוד כמה שבועות הריון טובים עד שהוא יהיה מוכן לצאת, ואני יודעת שכל שבוע בפנים חשוב להתפתחותו התקינה, אבל כבר התחלתי לספור בימים ולא בשבועות…

בשלב זה מומלץ לאכול ארוחות קטנות. אפשר להתייעץ עם דיאטנית המתמחה בתזונת נשים בהריון וגם לקרוא על זה ברחבי הרשת. במהלך הארוחה ולאחריה, חשוב מאוד להקפיד על ישיבה זקופה ולאפשר למערכת העיכול כמה שיותר מקום בהתחשב במצב. אם את סובלת מצרבות, רצוי להיאבק בתופעה בעזרת תרופות סבתא כמו שתיית כוס חלב, אכילת מלפפון ולעיסת קרח. אם שום דבר לא עוזר לך התייעצי עם הרופא שלך, אך בשום פנים ואופן אל תיקחי תרופה נגד צרבת (או כל תרופה לצורך העניין) גם אם היא ללא מרשם, ללא אישור מהרופא.

הגוף מתכונן ללידה, כך שתתחילי יותר ויותר להרגיש צירונים שמתרגלים את הרחם לקראת הדבר האמיתי. הצירונים הם בעצם התכווצויות של הרחם והם מכונים ‘צירי ברקסטון היקס’. מדובר בצירים חלשים, לא מכאיבים ולא סדירים. אם את מרגישה שהם מתחזקים או סדירים, או שאת חווה יותר מארבע התכווצויות בשעה, צרי קשר עם הרופא שלך ולכי להיבדק.

עד כה החזה שלך גדל לממדים שלא הכרת, וסביר להניח שבימים האחרונים התחלת לחוות דליפה של קולוסטרום, החלב הראשוני שהגוף מייצר. את יכולה כבר עכשיו לקנות רפידות הנקה ולהשתמש בהן, למרות שמדובר בדליפות תקינות שאמורות לקרות בשלב זה ואין מקום לדאגה, הכל מתפתח כמו שצריך.

 

קצת עניינים רפואיים

התינוק שלך מתחיל להיראות כמו תינוק אמיתי של ממש. העור פחות מכווץ, וצבעו מתבהר ונהיה ורדרד, בדיוק כמו שעור של תינוק אמור להיות. הנוני הקטנצ’יק שוקל כקילו וחצי והאורך שלו הוא כ-40 ס”מ. הוא ממשיך לקבל את החמצן ואת המזון דרך השילייה בכמות כזו שהוא מייצר ומטיל מספיק שתן אל תוך מי השפיר. גם אם לך קשה לנשום אחרי פעילות כלשהי, אפילו הקלה ביותר, אל תדאגי, העובר שלך מקבל את כל החמצן שהוא צריך בצורה סדירה דרך השילייה. מעכשיו בכל ביקור שלך אצל רופא הנשים הוא יבדוק באופן קבוע את כמות מי השפיר בתוך הרחם, לוודא שאין ריבוי או מיעוט מי שפיר. כך הוא יוכל לעקוב ולוודא שהעובר בולע מספיק מים מצד אחד ומטיל מספיק שתן מצד שני.

 

מה אני צריכה לעשות עכשיו?

  • לקבל הדרכה ראשונית על ההנקה או להתעניין בסוגי תמ”ל בהתאם למה שנראה לך שתרצי לעשות.
  • לקנות רפידות הנקה במידה ויש לך דליפה של חלב ראשוני מהשדיים.
  • להתחיל להכין רשימה של ציוד לחדר התינוק ולתינוק עצמו.

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!