הריון שבוע 26

שבוע 26 להריון – הריון שבוע 26

שבוע 26

שתפי את בן זוגך בהרגשה, תני לו להתקרב לבטן ולגעת בה, תסבירי לו את התנוחה בה התינוק נמצא. סביר להניח שעכשיו, במהלך שבוע 26 להריון, הרבה יותר קשה לישון. בנוסף לקימה הבלתי נפסקת לשירותים במהלך היום ובערב ובלילה אפילו יותר, השינוי הפיזי והבטן התופחת מקשים על תנוחות נוחות לשינה. על מנת להתמודד עם המצב הלא כל כך נח הזה, בצעי תרגילי מתיחות לפני הכניסה למיטה, ורפדי את אזור השינה שלך לנוחות המרבית. יכול להיות שתתעוררי באמצע הלילה עם התכווצויות בשרירים ברגליים, קומי ועמדי על הרצפה הקרה ברגליים ישרות, לרוב זה עוזר.

הפלא הזה שאני מגדלת בתוך הבטן הענקית גדל וממשיך לזוז בתוכי. אני מרגישה אותו זז ובועט ללא הפסקה ומזהה בדיוק איפה הראש, ואם עכשיו הוא בעט בי עם הברך או נתן לי מכה עם המרפק. עכשיו הבטן ממש גדולה וזה ברור לכולם שאני בהריון מתקדם והתזוזות של התינוק מורגשות ומוחשיות. משום מה, הסביבה חושבת שהבטן שלי הפכה לנכס ציבורי ואנשים רבים רוצים ללטף אותה, מבקשים להרגיש את תזוזת התינוק (שדווקא באותו הרגע לא זז) ויש כאלה שאפילו לא מבקשים רשות וישר שולחים יד. אז… לידיעת כולם, הבטן היא לא נכס ציבורי והיא אך ורק שלי. לכן, מה ומי שלא נעים לי שייגע – אני לא מאפשרת.

בשלב הזה של ההריון, מרכז הכובד בגופך השתנה לגמרי וייתכן שאת סובלת מכאבי גב. השתדלתי להקפיד על יציבה נכונה והליכה זקופה ואם את מרימה דברים(לא כבדים) או מתכופפת, עשי זאת בדרך הנכונה. אם כאבי הגב בלתי נסבלים ומפריעים לך לתפקד בדקי עם הרופא שלך לגבי עיסוי רפואי עם מעסה מוסמכת לנשים בהריון. במקרים מסויימים אף הפנייה לרופא תעסוקתי שיאשר הפחתה בשעות העבודה. אם את יושבת שעות במקום עבודתך, קומי מדי פעם עשי מתיחות, הסתובבי במשרד ושחררי את השרירים. כמו כן הקפידי בהליכה יומיומית להקלה על הרגליים, על הגב ולהזרמת הדם באופן תקין בגופך.

יכול מאוד להיות שתרגישי עלייה קלה בלחץ הדם שלך או שכך יראו הבדיקות. עליה מתונה בלחץ הדם אינה מעידה על רעלת הריון, אבל אם זה מה שאת חווה או מה שהראתה הבדיקה, כדאי לוודא עם הרופא. כמו כן, המשיכי לשים לב לתופעות כגון נפיחות בפנים ובידיים, בצקות יותר מהרגיל ברגליים, ראייה מטושטשת וכאבי ראש. כל אלו כן מעידים על שינוי במצבך, ולכן עלייך לפנות במהירות לרופא. שוב, כל דבר שנראה לך לא תקין או קיצוני – פני מיד לרופא. הקפידי לשתות מים ושימי לב להתכווצויות הרחם שאת חווה לעיתים, אם ההתכווצויות קורות יותר מארבע פעמים בשעה או חזקות וארוכות מהרגיל – פני במיידי לרופא.

 

קצת עניינים רפואיים

אורך התינוק שלך נע בין 32.5-35 ס”מ. משקלו 800-850 גרם. כמעט כמו שקית סוכר! שיער ראשו כהה ועבה יותר, הריאות מתפתחות והתינוק מתאמן בנשימה על ידי שאיפת נוזל מי השפיר שלך. העור שלו עדיין מכווץ, אך הוא ממשיך לגדול ולהתפתח. צבע העור שלו מתכהה והוא יתחלף לגמרי עד הלידה. אם התינוק הוא ממין זכר, האשכים שלו ירדו בשבועות הקרובים ויתמקמו בכיס האשכים.

העיניים של התינוק אט אט נפתחות ומתחילים להיווצר ריסים. צבע עיניו אינו סופי וגם לאחר הלידה, ייתכן שצבע העיניים ישתנה במהלך החודשים הראשונים. עכשיו כשהעיניים של התינוק פקוחות הוא מבחין בין אור לחושך וערני לקולות ולרעשים הפנימיים בגופך, וכן גם לרעשים החיצוניים. העצבים באוזניו מפותחים ולכן הוא לא רק שומע, הוא גם מגיב לרעשים במהירות. הוא מקשיב לך, דברי איתו, שירי לו והשמיעי לו מוזיקה נעימה.

 

מה אני צריכה לעשות עכשיו?

  • להיות ערה וערנית לסימנים שיכולים להעיד על רעלת הריון וכל סימן לא תקין וקיצוני.
  • להשתדל ללכת זקוף, להקפיד בהליכות קבועות.
  • להיזהר כשאת מתכופפת ולהתכופף נכון.
  • לא להרים חפצים כבדים.
  • להמשיך למרוח קרם לסימני מתיחה.
  • לשתות הרבה מים.
  • לאכול מסודר, בריא ומאוזן.
  • ליטול חומצה פולית ותוסף ברזל.
  • לברר לגבי עיסוי הריון המאושר ומותאם לנשים בהריון.
  • לבדוק אם יש צורך באישור רפואי להפחתת שעות עבודה עקב כאבי גב.

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!