שבוע 2 להריון

שבוע 2 להריון – הריון שבוע שני

שבוע 2

הסתיים המחזור החודשי, הביצית עוד לא התחילה את דרכה מין השחלות אל החצוצרה ועוד לא הופרתה ע”י הזרע אבל זה כבר נחשב שבוע 2 להריון. במהלך השבוע שני להריון, את מבייצת והגוף מתכונן להריון. ביוץ מתרחש פחות או יותר כ-14 ימים לפני המחזור הבא אבל זה שונה בין אישה לאישה. זה השלב בערך שאת קוראת את כל הטכניקות של איך להיכנס להריון ואיך ומתי לדאוג שזה יהיה בן או בת. השיטה הידועה ביותר היא פשוט לספור שבועיים ולקיים יחסי מין יום כן יום לא. אפשרי גם לקנות ערכת ביוץ.

בשלב זה הגוף שלך מתחיל להכין את עצמו להריון אם וכאשר יתרחש. הופתעתי לגלות שישנם בסך הכל כארבעה ימים בכל בחודש בהם אני, או כל אישה אחרת לצורך העניין, יכולה להרות. כשהייתי  צעירה הפחידו אותי בסיפורים על אחת ששכבה עם בחור ונכנסה ישר להריון והנה כשאני רוצה ילד אני מגלה שזה עניין של מה בכך. זה אפילו לא כזה פשוט. וגם אם הכל תקין אצלי לא בטוח שאכנס להריון בניסיון הראשון.

בארבעת הימים הללו, שהם בעצם ימי הביוץ, אם במידה ובדיוק באותו הזמן יגיע זרע שיוכל להפרות את הביצית, אכנס להריון. למרות פשטות התהליך, לא תמיד קל להיכנס להריון, ולעתים תהליך זה יכול לקחת הרבה זמן. הרבה מאוד זמן וזה מתסכל ממחזור למחזור. אבל המפתח הוא סבלנות. ואם נראה לך שמשהו לא תקין כדאי ורצוי להתייעץ עם מומחה פוריות.

 

טיפים לדעת מתי מתרחש הביוץ (במידה ואת לא משתמשת בערכה):

אורך המחזור מווסת לווסת

הביוץ מתרחש בערך שבועיים לפני המחזור הבא.. אם יש לך מחזור סדיר, החישוב פשוט וברור. אם המחזור שלך לא סדיר,, סביר להניח כי הביוץ יתרחש בין היום ה-12 ליום ה-18 בכל מחזור.

שינויים בטמפרטורת הגוף

בזמן הביוץ ומיד לאחר מכן טמפרטורת הגוף נמוכה  מהרגיל. אם תמדדי את חום הגוף, תוכלי לזהות את יום הביוץ על-ידי זיהוי ירידת טמפרטורת הגוף. מדידת החום נעשית בפה, כמה פעמים ביום: ברגע שהתעוררת בבוקר, לפני אכילה ושתייה או בכל רגע אחר בתקופה בה צפוי הביוץ להתרחש.

שינויים בהפרשות ואגינליות

בימים אלה צוואר הרחם מפריש נוזל לבן שקוף רירי אל מחוץ לנרתיק. התפקיד של נוזל זה הוא לנקות את צוואר הרחם מזרעים ישנים ופגומים ולהכין אותו לקליטת זרעים חדשים בדרכם אל החצוצרה. הימים בהם את הכי פורייה הם הימים האחרונים של הפרשת הריר. אז אני עדיין לא בהריון, והתינוק עדיין בגדר תיאוריה אבל הגוף שלי מתכונן אז גם אני…

מה אני צריכה לעשות עכשיו?

  • להמשיך ליטול חומצה פולית ותוסף ברזל.
  • להמשיך בפעילות גופנית סדירה ומאוזנת.
  • להקפיד בשתייה ואכילה בריאה.
  • לחפש רופא שילווה אותי במהלך ההריון.
  • לקנות ערכת ביוץ במידה ואני מעוניינת ולהתחיל לספור ימים…

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!