הריון שבוע 18

שבועות הריון – שבוע הריון 18

שבוע הריון 18

אני רעבה! לא משנה מתי. אני רעבה ודקה אחרי שאני אוכלת יש לי בחילה ודקה אחרי שהיא עוברת אני רעבה שוב, וחוזר חלילה.  בא לי טוסט עם עגבנייה וגבינה צהובה. ובורגר עם תוספת של צ’יפס בצד. וואפל בלגי עם קצפת וגלידה וסירופ שוקולד. ועכשיו. וזו רק ארוחת בוקר.בשבוע הזה את כבר בטח שמה לב שאת רעבה ומרגישה כמו בור ללא תחתית. את אמנם אוכלת בשביל שניים, כמו שנהוג לומר, אבל בכל זאת, הממדים שלך גדלו ואת מגדלת תינוק בתוכך ואת צריכה לספק לו כפליים אנרגיה. אה כן, וההורמונים האלה, הם אלו שמשגעים אותך.

סביר להניח שגם רגע אחרי שתאכלי משהו הוא יעשה לך צרבת ובחילה או חוסר חשק לאכול אותו שוב אבל עוד רגע זה יעבור וכבר תהיי רעבה שוב. בערך כמו מספר הפעמים שאת קמה לשירותים. בשעה.

מאוד הגיוני שבשבוע הזה את כבר מתקשה להירדם בלילה ולמצוא תנוחה שלא תעיק עלייך. הסיבה שאת לא מצליחה למצוא תנוחה נוחה לנוח בה ולהירדם היא, שבשכיבה על הגב הרחם לוחץ על כלי דם שמזרימים דם מהרגליים ללב, ובשכיבה על הבטן לא הכי נח כבר (ויכול להיות שגם טיפה מלחיץ אותך, וזה בסדר גמור למרות שתדעי שזה לא מפריע לתינוק בכלל, ומדובר אך ורק בנוחות שלך). נסי לשכב על הצד ולרפד מסביב בכריות על מנת להקל על עצמך.

בשליש השני של ההריון נפח הדם עולה וכלי הדם מתרחבים. לכן לחץ הדם שלך נמוך יחסית, בתוספת לשינוי מרכז הכובד המרכזי בגוף. מה שמסביר את הסחרחורות שאת חשה לעיתים קרובות. השתדלי לקום באיטיות ממצב של שכיבה או ישיבה. וכמובן לגונן על הבטן.

קצת עניינים רפואיים

אורכו של התינוק שלך הוא כרגע 14-15 ס”מ, ומשקלו קצת פחות מ-200 גרם. עצמותיו הרכות ממשיכות להתקשות, ושמיעתו משתפרת, הוא יכול לשמוע את פעימות לבך ואת זרימת הדם בגופך. כן, הוא מקשיב לך! הוא מכיר אותך מבפנים, דברי אליו, שתפי אותו במה שעובר עלייך וספרי לו דברים. אולי הוא לא יבין אותך, אבל זה בהחלט יכול לעזור לך להשתחרר קצת ולהתחבר למצב. כעת, יכולת הבליעה של התינוק מושלמת והוא בעיקר שותה ובולע את מי השפיר (אל תדאגי, מזכירה לך שהם מתחדשים כל הזמן). הוא זז המון. מעיף את רגליו ואת ידיו הקטנות לכל הכיוונים ויכול מאוד להיות שכבר הרגשת גלים קטנים בבטן (ואולי חשבת שמדובר בגזים…) ואם לא, אז זה יקרה ממש בקרוב. סבלנות.

הרגליים והידיים ממשיכות להתפתח והנה מידע סופר מרגש – השבוע תתפתח תביעת האצבע הייחודית שלו! כן, אמנם הן קטנטנות אבל הן כבר מושלמות, עם ציפורניים ותביעת אצבע ייחודית רק להן, אם במקרה תרצי לעשות מסדר לבדוק מי שותה לך את מי השפיר… בנוסף, השבוע מתחילה היווצרות שכבת מגן בשם מיילין שעוטפת את תאי העצבים ותגן עליהם עד הלידה המתקרבת.

מה אני צריכה לעשות עכשיו?

  • אם עוד לא עשית זאת, כדאי לבצע בדיקת חלבון עוברי בהקדם.
  • לקרוא ספרי הריון מעניינים ולעניין את בן זוגך בספרים שיעניינו גם אותו.
  • לעסוק בפעילות ספורטיבית מתונה, שמתאימה לנשים בהריון – אולי אפילו להירשם לחוג מתאים עם הדרכה מבוקרת והשגחה.
  • להמשיך לשתות הרבה מים ולהימנע ממשקאות שמכילים קפאין וחומרים מלאכותיים.
  • להמשיך לאכול מאוזן ובריא. גם אם בא לך לאכול את כל המסעדה, השתדלי לבחור מהתפריט משהו מזין ובריא שלא יגרום לך לבחילה או לצרבת.
  • לרכוש כרית תומכת להריון, אם הכריות בבית לא מספיקות לך.

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!