להניק בקלות

מוצרים להנקה

כאשר את מחליטה להניק, בין אם זה בא לך בקלות או בין אם את צריכה קצת יעוץ והכוונה בנושא ההנקה, יש מספר מוצרים להנקה שיעזרו לך וילוו אותך בתהליך וכדאי שתרכשי אותם לקראת הלידה, או כאשר התחלת לבסס את ההנקה והחלטת להמשיך איתה.

רפידות הנקה. יש נשים שכבר בסוף ההריון מתחילה אצלן דליפה קלה של חלב ובמהלך תקופת ההנקה, בין הנקה להנקה, ישנו חלב שיוצא גם אם הן לא אמורות להניק ובכל פעם שתינוק לידן בוכה (בעיקר שלהן). גם אם החלטת לא להניק, את עלולה לחוות דליפת חלב בהתחלה עד שיתייבש החלב. לכן מומלץ לרכוש מראש רפידות הנקה. ישנן רפידות הנקה חד פעמיות ורפידות רב פעמיות. הרפידות החד-פעמיות למניעת נזילות ודליפות הן רפידות כותנה דקות שמצמידים לצד הפנימי של החזייה. מומלץ לבחור כאלה מבד נושם שבצידן השני מתחברות עם מדבקה ולא זזות בקלות. את הרפידות האלה זורקים לאחר שימוש של מספר שעות, או כאשר יש דליפה מרובה. ברפידות הרב פעמיות ניתן להשתמש מספר פעמים, כאשר ניתן לכבס אותן במכונת הכביסה, לייבש אותן ולהשתמש בהן בשנית.

להניק בקלות

להניק בקלות

חזיית הנקה ובגדי הנקה. כיום ניתן למצוא חזיית הנקה שמתאימה לכל אישה – מרופדות, עם או בלי ברזלים, לנשים עם מידת חזייה גדולה ואף חזיות הנקה לשינה. מומלץ לבחור חזיית הנקה נוחה ואיכותית, כזו שתוכלי ללבוש מחוץ לבית ולהרגיש איתה נח, שתהיה נוחה לשימוש. בהתאם לכך יש לרכוש בגדי הנקה. יש נשים הלובשות חולצה רגילה ומרימות אותה בהנקה, אך ניתן בקלות למצוא חולצות ושמלות מעטפת או חולצות שנפתחות במיוחד עבור ההנקה והן עדיין מסוגננות ונראות כמו בגד רגיל, רק מותאמות להנקה. ישנן אפילו שמלות לאירועים מותאמות להנקה.

משאבה ידנית או חשמלית. במידה ואת מעוניינת לשלב הנקה עם שאיבה ולתת לתינוק חלב שאוב בבקבוק, רצוי מאוד לבחור משאבת חלב מתאימה. משאבה ידנית או חשמלית ניתן לשכור לפני שאת רצה וקונה, בכל מקרה כדאי מאוד להתייעץ עם חברות לפני שאת בוחרת משאבה ולהחליט איזו מתאימה לך ביותר.

שקיות לשמירת חלב. במידה והחלטת שאת רוצה לשאוב, חשוב שתרכשי שקיות להקפאת או שמירת החלב במקרר, לצורך שמירה אופטימלית על החלב ששאבת.

טלפון של יועצת/מדריכת הנקה. חשוב שיהיה לך בהישג יד טלפון של מדריכה או יועצת הנקה שאת מכירה או כזו שהמליצו לך עליה, במידה ותיתקלי בקושי או בשאלה ותצטרכי לקבל ייעוץ מקצועי בהקדם. שמרי את המספר במקום נח שתזכרי. בנוסף, כדאי גם להיות חברה במספר פורומים העוסקים בנושא ההנקה כדי להתייעץ עם אימהות אחרות ולקבל תמיכה.

כרית הנקה. נשים רבות מדווחות שכרית הנקה הינה אחת הבחירות הנבונות שעשו. כרית הנקה היא כרית שמיועדת לישיבה נוחה ולתמיכה בך ובתינוק בזמן ההנקה. ניתן להתנסות בכרית בחנות או אצל חברה, כדי לבדוק אם אכן יותר נח לך להניק עם כרית הנקה.

בקבוק ראשוני. גם אם החלטת להניק, לא בטוח שזה ילך בקלות ואת גם יכולה להתחרט וזה בסדר גמור. בנוסף, יכול מאוד להיות שתחליטי לשלב הנקה ושאיבה, ולכן כדאי שתרכשי מראש לפחות בקבוק אחד עם פטמת יניקה, שיהיה לך.

קונכיות הנקה. קונכיות הנקה נועדו להגן על הפטמות שלך, כאשר הן פצועות או סדוקות, מפני חיכוך עם רפידת ההנקה או החזייה. הן נצמדות לפטמה ויש להן פתחי אוורור, הן מגנות על החזה תוך כדי שהן מאפשרות זרימה של אוויר.

משחה לפטמות. במהלך ההנקה, בעיקר בהתחלה, כשאת עוד לא מיומנת והתינוק עוד לא רגיל, כדאי שתהיה לך משחה מיוחדת לסדקים ופצעים בפטמות. חשוב מאוד לקרוא את ההוראות על המשחה, לבדוק מתי ואיך ניתן להשתמש בתכשיר ומתי ניתן להניק לאחר מריחת המשחה.

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!