תרופות סבתא לבריאות התינוק

תרופות סבתא לבריאות התינוק

אני אישית תומכת נלהבת של הרפואה המערבית. הכאב הכי קטן ואני מחפשת בהיסטריה אחר האופטלגין. אבל כשזה נוגע לילדים שלי אני דווקא פתוחה לדברים אחרים, פחות קונבנציונאלים. אני לא ישר נותנת אקמולי כשעולה החום ולא ממהרת לתת אנטיביוטיקה ברגע שמזוהה דלקת. שלא תבינו לא נכון, אני עם אצבע על הדופק ואם צריך תרופה הילדים יקבלו תרופה, אבל אני קודם כל מנסה את השיטות שסבתא שלי היתה מנסה עלינו ולמרבה הפלא, תרופות סבתא עובדות!

 

החום עולה? אל תמהרו לתת אקמולי:

 • מקלחת פושרת ופופאי בפה- הילד גם נהנה וגם החום  יורד בהדרגה ובדרך נעימה.
 • חום מאוד גבוה ולא יורד- תספיגו גרביים בחומץ ותגרבו להם. החומץ מושך את החום כלפיי מטה ומוציא אותו בעצם מהגוף. (חומץ גם מקל על צריבה של עקיצת מדוזה)

 

נפלאות הסודה (לשתייה):

 • במקרה של פצעים בפה (גם אצל מבוגרים דרך אגב) – תמהלו כפית של סודה לשתייה בכוס מים ותערבבו היטב. תעטפו את האצבע בגזה או בחיתול טטרה ותנקו את הפה של התינוק או הפעוט ביסודיות. מבוגרים יכולים לגרגר את הסודה עם המים ולירוק.
 • אבעבועות? פריחה? תגובה אלרגית מגרדת במיוחד? מלאו אמבטיה במים פושרים ותפזרו בפנים סודה לשתייה. מקל מאוד על הגרד ונותן תחושה נעימה.
 • סודה לשתייה גם משמשת כפילינג נהדר לפנים – אחרי לילה קשה עם ילדים חולים אנחנו קמות עייפות אבל חייבות לתפקד. שטפי את הפנים עם סודה לשתייה – קרצפי את הפנים כמו עם סבון גרגרים – יעניק לך תחושה רעננה והעור יראה וירגיש נפלא. ואת אולי לא תהיי פחות עייפה אבל בהחלט תיראי ערנית יותר.

 

אמא כואבת לי הבטן….

תרופות סבתא לבריאות התינוקאצל ילדים קטנים לעיתים כואבת הבטן לאו דווקא בגלל משהו שהם אכלו , לפעמים הם פשוט לא מצליחים ללכת בקלות לשירותים מה שגורם להם לנפיחות ותחושה של כאב בטן.

איך מקלים?

 • קצת קולה לא תזיק. חצי כוס של קולה עוזרת גם למבוגרים עם כאב בטן. חשוב שתהיה בטמפרטורת החדר ולא קרה.
 • מסאז’ בבטן עם שמן נעים או אפילו קרם גוף בתנועה סיבובית כלפי מטה עוזרת לאוכל להתעכל יותר מהר ולתחושה של הקלה.
 • אם מדובר בילדים גדולים יותר שיכולים להסביר שמה שמציק להם זה צרבת או לחץ בחלק העליון של הבטן אפשר לתת כוס חלב או מלפפון. גם ללעוס קרח עוזר.
 • במקרה שהילדים משלשלים תבשלו אורז ותסננו את המים. שימו להם את מי האורז בבקבוק ותנו להם לשתות אותו. הוא מתקתק ועוזר לעצור את השילשול.
 • במקרה של עצירות- תנו להם לאכול שוקולד חרובים (שהוא, דרך אגב- הרבה יותר בריא משוקולד רגיל רק צריך לשים לב לא להפריז עם הכמות) או מיץ שזיפים.

 

תפרחת חיתולים?

יש הרבה משחות שאפשר למרוח כאשר המקום דלקתי ומגרד וזאת לאחר שרופא עור ראה את המקום והמליץ על משחה.

אי אפשר להימנע לגמרי מתפרחת חיתולים כל עוד הם עדיין בחיתולים אבל אפשר לנסות- לשטוף במקום להשתמש במגבונים, לתת ללכת בלי חיתול כמה שיותר- מאוור את המקום. להשתמש בסבונים טבעיים שמחטאים את המקום ויש להם תכונות מרפא נפלאות.

 

ועוד כמה המלצות שיפתיעו אתכם אבל עובדות – באמת!
 • עקיצה מגרדת? מרחו עליה טיפה של משחת שיניים. במשחה יש חומרים הגורמים להפסקת הגרד וגם לא ראיתי אף ילד שימשיך לגרד כשהרגל מרוחה במשחה…
 • דלקת בעין? אדמומיות? הכינו כוס תה רגיל, חכו שיתקרר מעט והניחו את התיון החמים על העין. מוריד נפיחות במהירות. אפשר גם לטבול צמר גפן בתה ולנקות היטב את העין. למי שיש בבית שמפו תינוקות ‘אלדמע’ –שימו מעט ממנו על צמר גפן הקציפו ונקו היטב את העין. שטפו היטב היטב עם מים לאחר מכן.

והעיקר- שיהיו בריאים!

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!