תשוקה למזון בהריון

תאווה למזון במהלך ההריון – חשקים בהריון

 

תאווה למזון (“קרייבינג” בלעז) מסוים יכולה לתקוף כל אישה הריונית, אותה תשוקה יכולה להיות לכל דבר כמעט ומסתבר שלא רק למוצרי מזון. למרות זאת, יש כמה תשוקות שכיחות ומשותפות לרוב הנשים בהריון:

  • פירות
  • שוקולד
  • תפוחי אדמה (בכל צורה שהיא – צ’יפס, פירה, תפוח אדמה אפוי)
  • חמוצים
  • מוצרי חלב (חלב, גבינות וגלידות בעיקר)
  • חמאת בוטנים
  • מאכלים עם המון תבלינים

ההנחה הרווחת ביותר היא שבתקופת ההריון בגוף של האישה חסרים חומרים מזינים מסוימים, אך עם זאת זה לא מסביר את הרצון והתשוקה העזה לצרוך מזון עם ערך תזונתי נמוך במהלך ההריון. מה שמעניין יותר זה שלנשים במהלך ההריון, במקביל לתשוקות העזות למזונות מסוימים, יש גם סלידה חזקה ממוצרי מזון אחרים, שייתכן והן אהבו מאוד לפני ההריון, מה שמעיד על כך שהגוף מנסה להגן על עצמו בצורה פיזית מתזונה שלא טובה לו.

נשים רבות העידו כי בהריון הן סולדות יותר מטעם מר, שלרוב מקושר עם מזונות רעילים ואלכוהול. יש נשים שהעידו שבמהלך ההריון הן חשו בחילות בזמן הכנת מאכלים עם בשר או בזמן אכילת בשר (ככל הנראה בגלל בעיות בריאותיות שעלולות להתעורר עם אכילת בשר לא מבושל), או מוצרי מזון שומניים שנוטים להחמיר את בחילות הבוקר ולעורר בעיות עיכול.  במהלך ההריון, חוש הריח מוגבר, ויש רגישות חזקה מאוד לריחות בעיקר של מזון שיכולה לגרום להתפתחות של סלידה מאותם מאכלים.

כאשר מדובר בתאוות מזון רגשיות, סביר יותר שמדובר בתנודות ברמת האסטרוגן, הפרוגסטרון וה-HCG בגוף במהלך ההיריון, שגורמים לתחושת טעם מוגברת אצל האישה. תחושות אלה יחלפו רק לאחת צריכת אותן המאכלים שההריונית כל כך רוצה באותו הרגע.

 

קרייבינג בהריון – תאווה למזון בהריון

תאוות המזון של נשים בהיון מתחלקת למספר סוגי טעמים עיקריים:

תשוקה למזון בהריון

תשוקה למזון בהריון

תאווה לצריכת חמוצים, צ’יפס וחמאת בוטנים, תאווה המצביעה על העדפה של מאכלים מלוחים.

חשקים לפירות מתוקים כמו תותים ואבטיח, צפויים למשוך נשים עם בלוטות טעם מתוקות, כמו גם מאכלים מתוקים ובריאים פחות כמו גלידה, שוקולד ומיצים ממותקים. אגב, תאווה לפירות הדר כמו תפוזים ולימונים או תאווה לתפוחים תסתדר מעולה אצל נשים שיש להן תאווה לחמוצים.

נשים שנמשכות לכיוון מזון חריף במהלך ההריונות שלהם לרוב חושקות בסלסה, צ’ילי ובמאכלים של מטבחים הידועים בחריפות שלהם כמו אוכל מקסיקני והודי. למרות שמזונות חומציים מתובלים הולכים יחד עם צרבת וקלקול קיבה, עדיין הגוף של אותן נשים לא ירתע מאותן המאכלים.

באופן כללי כאשר נשים הריוניות נמשכות לחלב וגבינות בעלי אחוז שומן טבעי גבוה, זה מעיד על הצורך של הגוף לאנרגיה יותר מאשר על סיפוק בלוטות הטעם, ככל הנראה בעקבות נפילה ברמת הסוכר בגוף, למרות שחלב נתפס אצל המון נשים בהריון לחלק מ”תאוות המתוקים” (כרכיב עיקרי במילקשייק או בגלידה).

התאווה לטעמים שונים בהריון, מסבירה כמה מהתשוקות המוזרות שיש לעיתים לנשים שאוכלות יחד שני מאכלים או יותר שהכי לא קשורים אחד לשני, רק כדי לספק את ריבוי התשוקות שהן חוות בהריון. הקלישאה של אכילת מלפפון חמוץ עם שוקולד מחווירה לעומת צירופי מזון שנשים מסויימות אמרו שאכלו במהלך ההריון שלהן. יש נשים שאכלו צ’יפס מצופה בשוקולד, או פירות עם רוטב טבסקו.

התשוקה למאכלים מסוימים בהריון יכולה להיות כל כך עוצמתית, שהדרך היחידה להרגיע את התאווה למזון המסוים הזה היא פשוט לאכול את אותו מאכל שחושקים בו. כמובן שאין בעיה, כל עוד האישה מקבלת הרבה חומרים מזינים ממזונות בריאים אחרים.

 

תאוות למוצרים שאינם מזון

היו נשים הריוניות שדיווחו על תשוקות ותאוות לצריכת מוצרים מוזרים, שכמובן אין להם ערך תזונתי ואף יכולים להיות רעילים, כמו פחם, אשפה, גפרורים שרופים, כדורי נפטלין, סבון, אבקת כביסה, חול, טיח, גיר, אפר סיגריות, עפרונות צבעוניים, חומרי ניקוי, דשא, עיתון ועפרונות. סוג פחות מסוכן של תשוקה למוצרים ללא ערך תזונתי הוא הרצון לאכול קרח. זה ללא ספק מציב את האישה ההריונית בפחות סיכון מאשר החומרים האחרים שהזכרנו, אך עדיין אין לקרח שום ערך תזונתי ממשי.

הבסיס לתשוקות המוזרות הללו הוערך על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים כקשור לנסיבות פסיכולוגיות, כגון קיבוע אוראלי או כפייה ביולוגית. חלק מהתאוות למוצרים שהוזכרו מקודם קשורות לקליטת ברזל בגוף או לאנמיה. הרבה נשים מובכות או מתביישות להודות בתאוות שלהם למוצרים המוזרים, ולא מדווחות עליהן לאף אחד מחשש ללעג. אין מה לדאוג, רוב הרופאים מודעים לתשוקה המוזרה אצל נשים הרות וכדאי לספר לרופא על התשוקה לדברים שאינם מוצרי מזון, על מנת שיבדקו את רמת הברזל בגוף למשל, כדי לוודא שהכל תקין.

בדרך כלל תשוקות אלה חולפות לאחר הלידה, ובמידה ולא, יש לפנות לטיפול.

חשוב לציין שללא קשר לתשוקות ותאוות למזון, לנשים בהריון אסור לעולם לאכול את המאכלים שנחשבים לא בטוחים לאורך כל תשעת החודשים של ההריון. אין לצרוך את כל המוצרים שאסורים לנשים הריוניות בשל הסיכון לליסטריה, סלמונלה או טוקסופלזמוזיס, מזונות העשירים בכספית, או כל דבר שיכול לגרום תגובה אלרגית.

 

אין במאמר זה להחליף ייעוץ רפואי.

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!