סרגל לחישוב גיל הריון

סרגל הריון – חישוב הריון בשבועות לעומת חודשים וטרימסטרים

כל אחד מונה את ימי ההריון בצורה שונה, לפעמים זה מאוד מבלבל. הרופאים סופרים את ההריון לא כמו שהורגלנו מהאמהות שלנו. בכלל, יש שסופרים בחודשים, יש שסופרים בשבועות ויש שסופרים בכלל את הטרימסטרים (השלישים של ההריון). מה בעצם ההבדל ואיך סופרים נכון את ההריון? אנחנו כאן כדי לעשות לך קצת סדר בחישוב וספירת גיל ההריון.

 

לוח זמנים של הריון תקין

אם סופרים את ההריון בימים, אז הריון תקין אמור להימשך סך הכל 280 יום, שנספרים מתחילת המחזור האחרון שלך, או אם את רוצה לספור מרגע ההתעברות – 266 יום. אם סופרים את ההריון בשבועות,, מדובר ב-40 שבועות הריון, כאשר זהו הריון תקין והכל הולך כמו שצריך. גם כשסופרים שבועות, מתחילים את הספירה מהיום הראשון של המחזור האחרון שלך. כך שאם נספור מרגע ההתעברות אז מדובר סך הכל ב-38 שבועות. בספירת הריון בחודשים, הריון תקין אמור להימשך 9 חודשים ושבוע.

 

להבין את גיל הריון שלך

איך תדעי מתי את בשבוע 10 ומתי מתחיל ונגמר אותו שבוע? הרופאים סופרים את הימים קצת שונה ממה שההריוניות סופרות. על פי הרופא, אם נכנסת לשבוע 10 אתמול, אז את היום בשבוע 10 ויום אחד, כלומר גיל ההריון הוא שבוע 10 + 1 יום. הריוניות לרוב יספרו את ההריון קצת שונה – ברגע שנכנס לשבוע ה-10 זה אומר שאת כבר בתוך השבוע ה-11 להריון.

 

האמת היא שבסופו של דבר ההסבר הוא פשוט ויש לוח זמנים מאוד ברור להריון. מעבר לחלוקה לשבועות הריון עם הסברים ופירוט של מה צריך לעשות בכל שבוע – צירפנו עבורך סרגל הריון צבעוני שניתן לשיתוף והורדה.

 

סרגל לחישוב גיל הריון

סרגל לחישוב גיל הריון

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!