מחשבון הריון

מחשבון הריון – חישוב שבוע הריון ותאריך לידה

מחשבון לחישוב תאריך לידה ושבועות הריון

מחשבון הריון יגלה לך מהו תאריך הלידה הצפוי על פי תאריך היום הראשון של המחזור החודשי האחרון שלך. בשימוש במחשבון, תוכלי לדעת באיזה יום, על פי חישוב שבועות ההריון צפויה הלידה, באיזה שבוע את כעת ובאיזה מזל ייוולד תינוקך.

הכניסי את היום הראשון של המחזור האחרון שלך:

יום:
חודש:
שנה:

 
איך בכלל מחשבים הריון?

חישוב גיל הריון, מעבר לכך שיספק מידע על השלב של ההריון בו את נמצאת, יאמר לך מה את צריכה לעשות בשבוע ההריון הנוכחי. למרות שהריון נספר בשבועות ונמשך כ-40 שבועות, עדיין יש המעוניינים לקבל מידע על התפתחות העובר על פי חודשים. מחשבון הריון באתר יספק לך את מזל התינוק העתיד להיוולד, פירוט תאריכים מדוייק לפי שבועות, יחד עם קישור מכל תאריך של כל שבוע הריון למידע מקיף על אותו שבוע רלבנטי.
 
כל שבוע הריון טומן בחובו המלצות רפואיות ובדיקות הנדרשות למהלך ההריון התקין. שימי לב כי התאריך של היום הראשון של המחזור האחרון שלך משמש לקביעת תאריך הלידה של התינוק שאת נושאת ברחמך. על פי רוב, זו הדרך המדוייקת ביותר לחשב תאריך לידה משוער. אם את בשליש הראשון להריון, בשבועות הקרובים גופך יעבור שינויים רבים שייתכן ואת לא מוכנה להם נפשית ופיזית. כדאי להתייעץ עם הרופא שלך ועם נשים שכבר הרו ויילדו בעבר.
 
שימי לב, מחשבון הריון מספק תאריך לידה משוער והתאריך בו תלדי צפוי להיות שונה. שינויים בתאריך הלידה, הנם דבר שבשגרה ואין להילחץ מכך שהתאריך הסופי אינו תואם את התאריך המשוער. לא ניתן לחשב את גיל ההריון מרגע ההתעברות, כי לא ניתן לדעת בוודאות מתי קרתה ההתעברות. ידוע שביוץ מתרחש שבועיים לפני המחזור, אבל בגלל שמשך הווסת שונה אצל כל אישה ואישה, זה בלתי אפשרי לקבוע את התאריך המדויק של הביוץ ולא ניתן לקבוע מתי בוודאות הזרע הפרה את הביצית.
 
כדי לקבוע איזשהו תאריך עוגן שממנו ניתן לספור את שבועות ההריו, קבעו נקודת זמן שהיא היום הראשון של המחזור האחרון. הספירה של השבוע הראשון להריון מתחילה מהיום הראשון שבו קיבלת את המחזור האחרון טרם ההריון. מחשבון ההריון לא רק שיציג עבורך את תאריך הלידה המשוער, אלא גם לוח שנה עתידי שתוכלי להדפיס עם כל אבני הדרך של ההריון שלך, מסודר על פי תאריכים אמיתיים. מכל שבוע של הריון יש קישור לפירוט מלא אודות אותו השבוע, מה קורה בו לגופך ולעובר המתפתח בו. הדפיסי דף זה, ושמרי אותו במקום נגיש לך. את מוזמנת להכנס שוב לכאן, כדי לקבל יותר מידע עבור כל שבוע ושבוע בעת הצורך.

 

חישוב תאריך הלידה

כולנו למדנו על תשעה ירחי לידה, אך האמת שההיריון הממוצע נמשך כ-40 שבועות, כאשר מודדים את הזמן מרגע הפריית הביצית ועד הלידה. כל אישה בהיריון ומשפחתה סקרנים לדעת מתי צפויה הלידה, זהו מועד שיש לו השלכות רבות ויש להתכונן אליו. חישוב שבועות ההיריון הוא די פשוט בימינו, אפילו לא צריך לוח שנה. ברשת האינטרנט תוכלו למצוא אין ספור אתרים בהם ישנם מחשבוני היריון, ואת מחשבון ההריון המדוייק של אתר נוני בדף זה. כל מה שאת צריכה לעשות זה להכניס את תאריך הוסת האחרונה, ועל פי כך האתר יחשב עבורך את תאריך הלידה המשוער. חישוב שבועות היריון הוא לא רק על מנת לדעת את תהליך הלידה המשוער אלא גם על מנת לעקוב אחר התפתחות העובר. כל מי שעובר את חווית ההיריון, שהיא בדרך כלל חוויה זוגית, רוצה לעקוב ולהיות מעורב בהתפתחות העובר ברחם. חלק מן המחשבונים באינטרנט מציגים לכם בנוסף לתהליך הלידה המשוער, את שבוע ההיריון הנוכחי, והסברים על כל שבוע ושבוע.

 

איך נהגו לחשב תאריך לידה בעבר?

עד לפני לא הרבה שנים (תשאלו אפילו את אמא שלכן), נהגו לספור את ההריון לפי חודשים בלבד. כלומר, מהרגע שגילית שאת בהריון ועד שילדת, אמורים לעבור בערך תשעה חודשים, כאשר כשנכנסת לחודש תשיעי את כבר יכולה ללדת בכל יום.

היום הספירה נעשית על ידי חלוקה לשבועות והסיבה לכך היא ריבוי הבדיקות והמעקבים שיש לבצע במהלך ההריון. מכיוון שיש בדיקות שיש לבצע בשבוע מסויים להריון, חשוב מאוד לדעת באיזה שבוע נמצאת אותה אישה הריונית. בצורה של מעקב אחר השבועות ניתן לוודא שהתפתחות ההריון והעובר תקינה וגם לעקוב אחר בריאות היולדת יתר בקלות.

כידוע לך, הריון נמשך משהו כמו ארבעים שבועות, כאשר ברוב המדינות המערביות לא נהוג למשוך אותו מעבר לשבוע 42. זאת על מנת לא לסכן את היולדת ולא את העובר. לידה נחשבת “לידה בזמן” משבוע 37 והלאה, כלומר מחודש תשיעי. על מנת לדעת באיזה שבוע את בדיוק, את צריכה להבין כיצד סופרים.

 

ספירת שבועות הריון

את ההריון סופרים מהמחזור האחרון שקיבלת, למרות שהוא בעצם מתחיל כשבועיים לאחר מכן, כאשר מתרחש הביוץ. מכיוון שאת מועד הביוץ קשה מאוד לדעת בודאות אך את מועד המחזור ניתן לדעת, קבעו שהשבוע הראשון של ההריון יספר מהיום הראשון של המחזור האחרון שקיבלת. סך הכל אנו מדברים על 280 ימים, או אם תרצי בחודשים, תשעה חודשים ושבוע. כלומר, תאריך הלידה המשוער שלך יהיה כשימלאו להריון ארבעים שבועות מלאים.

אז בעצם את ההריון מחשבים על ידי שבועות, חודשים, וטרימסטרים. כדאי להצטייד בטבלה מסודרת שתינתן לך על ידי הרופא המטפל, על מנת שתוכלי לדעת תמיד באיזה שבוע/חודש/טרימסטר את נמצאת, כדי לא לפספס אף בדיקה או מעקב חשוב. כמו כן, תמיד נחמד להיכנס לשוטט באתר נוני, למצוא מידע על השבוע שאת נמצאת בו ולגלות מה עובר על העובר ועלייך.

נכון שיש חשיבות גדולה מאוד בספירת ההריון בשבועות בצורה נכונה בשביל הבדיקות, אך מי שישתמש בשיטה זו של גילוי גיל ההריון הוא לרוב רופא הנשים שלך. סבתא שלך לעומת זאת בטוח תרצה לדעת באיזה חודש את נמצאת ובטח גם את. על מנת שיהיה קל להסביר ולדבר על כך עם אחרים, חילקו את השבועות בהתאם לחודשים בצורה הבאה:

 • שבועות 1-6 זהו חודש ראשון (שימי לב שמדובר בשבועות שלמים).
 • שבועות 7-10 זהו חודש שני.
 • שבועות 11-15 זהו חודש שלישי.
 • שבועות 16-19 זהו חודש רביעי.
 • שבועות 20-23 זהו חודש חמישי.
 • שבועות 24-27 זהו חודש שישי.
 • שבועות 28-32 זהו חודש שביעי.
 • שבועות 33-36 זהו חודש שמיני.
 • שבועות 37-40 זהו חודש תשיעי.
 • שבועות 41-42 זהו הריון עודף.

עכשיו בואי ונקל עלייך עוד יותר, נסדר לך את החודשים לפי טרימסטרים, שלישי הריון:

 • חודשים 1-3 הם טרימסטר ראשון.
 • חודשים 4-6 הם טרימסטר שני.
 • חודשים 7-9 הם טרימסטר שלישי.

איך תדעי באיזה שבוע את בדיוק? מכיוון שמאוד חשוב שתדעי באיזה שבוע של ההריון את כרגע, בשביל הבדיקות הרפואיות והמעקב, חשוב לדעת איך לחשב את השבוע המדויק. רופאים נוהגים לחשב את השבועות בצורה הזו:

אם ביום ראשון התחלת את ספירת ההריון, אז כל שבוע ישתנה לך השבוע. כלומר אם ביום ראשון האחרון נכנסת לשבוע 30 והיום יום שלישי, אז לפי הרופא את בשבוע 30+2 (כלומר יומיים לתוך השבוע הבא של ההריון), כך כאשר יגיע שוב יום ראשון את תגיעי לשבוע 31. אין לך מה להתאמץ יותר מידי בחישובים מפרכים, בדיוק בשבילך יצרנו את מחשבון ההריון המדויק שנמצא בראש עמוד זה. השתמשי בו לקבלת תאריך הלידה המשוער וגם פירוט תאריכי השבועות.

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!