חופשה מושלמת עם התינוק

לצאת לחופשה עם תינוק – כל מה שצריך לדעת

כאשר מתכננים לצאת לחופשה עם תינוק או תינוקת חשוב מאד להיערך מבעוד מועד עם אביזרים ופריטים שאינם מנת חלקם של ילדים גדולים או בוגרים וזאת על מנת שהחופשה תעבור בצורה חלקה ונעימה ללא תקלות או בעיות. על השאלה מאיזה גיל אפשר לנסוע לחופשה עם תינוק כמובן שאין תשובה חד משמעית, שכן כל תינוק הוא שונה וגם הצרכים או הרצונות של כל משפחה שונים באופן מהותי מאלה של משפחה אחרת.

באופן כללי ניתן לומר שאם לתינוק אין בעיות או התוויות נגד רפואיות – ניתן לצאת איתו לחופשה כבר מיומו הראשון בעולם. יחד עם זאת – יש לא מעט דברים ונושאים שצריך לקחת בחשבון ולהתחשב בתינוק בעת המחשבה עליהם. למשל, כאשר נוסעים לחופשה שיש בה בריכה או שחייה בים – חובה להצטייד מבעוד מועד בקרם הגנה, אחד שמתאים לעורו העדין של התינוק, על מנת שלא ייכווה מקרני השמש.

 

כל מה שצריך לקחת לחופשה עם תינוק

חופשה מושלמת עם התינוק

חופשה מושלמת עם התינוק

השאלה הכי פופולרית בנושא היא באילו פריטים נוספים צריך להצטייד כאשר יוצאים לחופשה עם תינוק? הדברים שכדאי שיהיו בהישג יד עבור תינוק בחופשה – אלה בעיקר תרופות. משככי כאבים או תרופות להורדת חום. אם לתינוק יש בעיה רפואית ידועה, כמובן שחובה לקחת איתכם לחופשה את התכשירים או האביזרים הרפואיים שהוא עושה בהם שימוש על בסיס קבוע ויומיומי. חלק מהאביזרים הרפואיים קשורים קשר הדוק ליעד החופשה. אם מדובר ביעד שעלולים לסבול בו מעקיצות של יתושים או חרקים, מומלץ לקחת מראש משחה המרחיקה יתושים, או משחה להקלה על הגירוד והגירוי לאחר מגע בלתי רצוי עם חרקים מזיקים.

 

ציוד שצריך לקחת עבור תינוק לחופשה עשוי גם להיות קשור לציוד הרגיל שבו עושים שימוש בעת ההתנהלות השגרתית היומיומית:

  • כדאי שיהיו מספיק בגדים ואפילו מעט יותר מן הדרוש בדרך כלל. לא כולם אוהבים או מעדיפים לכבס בגדים בזמן חופשה ותינוקות נוטים ללכלכך בגדים בקצב מהיר יותר מאשר ילדים או בוגרים. לכן, כדאי שיהיו מספיק בגדים להחלפה מבלי שיהיה צורך לכבס.
  • אביזרים מרגיעים – תינוקות צעירים וגם גדולים יותר נוטים להירגע עם מוצץ, רגילים לשתות מהבקבוק שלהם ולעיתים קשורים לחפץ מעבר מסוים, כמו שמיכה (“שמיכי”), בובה מסוימת, או אפילו חיתול טטרה – חפצים מוכרים ואהובים שעוזרים לתינוקות ופעוטות להתאקלם בסביבה לא מוכרת. חשוב מאד לקחת את חפץ המעבר איתכם לחופשה, על מנת לסייע לתינוק למצוא את מקומו ולהתרגל לסביבה החדשה.
  • חיתולים ומוצרי היגיינה – אמנם כמעט בכל מקום בעולם ניתן להשיג את אותם המוצרים והמותגים של מוצרי תינוקות – אך לא כדאי להסתכן במחיר גבוה או בהגעה למקום ללא המוצרים החשובים. מומלץ לקחת מהבית את מה שצריך, לפחות לימים הראשונים של החופשה.

 

שיקולים נוספים לקחת בחשבון כשיוצאים לחופש עם תינוקות

  • יעד – היעד שאליו נוסעים חשוב מאד בהחלטה עם איזה ציוד לצאת מהבית ועל מה לוותר. במדינות אירופה או ארצות הברית ניתן להשיג את כל הציוד המוכר הדרוש ואפילו יחסית בזול, לעומת מדינות מזרח אירופה או המזרח הרחוק ששם יהיה זה מאתגר למצוא את מה שצריך.
  • משך זמן הטיסה – חלק מהציוד אמור להיות בשימוש כבר בטיסה. במידה ומדובר בטיסה קצרה אין צורך בציוד רב, אך אם מדובר בטיסה ארוכה או בטיסות המשך, יש להצטייד בפריטי ציוד רבים שיהיו בהישג יד, ליתר ביטחון.
  • גיל התינוק – תינוק קטן במיוחד לא יצטרך הרבה מאד ציוד ובגילים קטנים מדובר בפריטים קבועים וידועים מראש. פעוטות או ילדים מעט גדולים יותר יצטרכו גם אביזרי תעסוקה לטיסה או לנסיעה.

 

אנשים רבים חושבים בטעות שאי אפשר לנסוע לחופשה עם תינוקות. כמובן שאין זה נכון ואפשר, ואפילו מומלץ לעשות זאת. עם חשיבה מושכלת ומתן תשומת לב לכל הפרטים – החופשה תהיה נעימה ומושלמת!

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!