ההחלטה להיכנס להריון

תמיד רציתי להיות אמא. כבר בגיל 12 התנדבתי בגנים ועשיתי בייבי סיטר עוד לפני בת המצווה. כמובן שהשארתי את הרצונות האלה בצד וחיכיתי עד שבגרתי והתבגרתי. ואז בן זוגי הציע לי נישואין ואני הסכמתי. ואז קבענו תאריך וסגרנו על אולם.

ואז גיליתי שאני בהריון.

כמובן שזה לא שינה דבר והתחתנו בכל זאת וממש לא בגלל (להזכירכם, האולם כבר היה סגור..) והנה אני בדרך להגשמת חלומי- להיות אמא. איזה פחד.

ההחלטה להיכנס להריון

ההחלטה להיכנס להריון. צילום: ענת גבע שרון

לא היה לי מושג. וככל שקראתי רק התבלבלתי יותר ורק נלחצתי. בגלל שהכל כבר התחיל לרוץ לא היה לי את הזמן הזה לשבת ולחשוב ולתכנן… אבל אם היה לי זמן אז אלו הטיפים שהיתי נותנת לעצמי (ועכשיו אני נותנת אותם לך)

 1. שבי רגע עם עצמך. קודם כל עם עצמך ותבדקי בכנות- האם את מוכנה? אח”כ שבי עם בן זוגך. האם הוא מוכן?
 2. תחברי רופא נשים אמין, נעים, כזה שאת סומכת עליו ויכולה לשאול אותו הכל כזה שיענה לך על כל מיליון ואחת השאלות שלך בסבלנות אין קץ ויתמוך בך ויסביר לך שוב ושוב.
 3. תבדקי מה צריך ליטול לפני ובמהלך ההריון (חומצה פולית, תוספים נוספים..) ומה אסור לך לאכול ולעשות בהריון- שזה סופר חשוב.
 4. אל תשגעי- יש המוון בדיקות, המוון תוספי תזונה, המווון שלבים. תקבעי תור בקופת חולים ויעשו לך סדר (זה הזמן גם לבדוק מה כל קופה מציעה לך בתקופת ההריון ולאחר הלידה).
 5. שלא כמו שהפחידו אותנו כשהינו ילדות- הריון לא תמיד קורה בכזו קלות ברגע אחד. אל תילחצי. גם לאישה הכי בריאה כשהקל תקין אצלה יש 33% להיכנס להריון בכל פעם. תנסי ברגוע, אל תתכנני. אל תחשבי. לא עובד? יש ערכות ביוץ, שינויי תזונה. לא עובד? תתייעצי עם הרופא מתי צריך לעבור בדיקות והתערבות חיצונית.
 6. אל תקפצי קדימה- סיורים בבתי חולים, קורסים הכנה ללידה- לכל דבר יש את הזמן שלו. תתמקדי בפה ועכשיו.
 7. את לא חייבת לספר לאפאחד- חוץ מבן זוגך.תשתפי רק את מי שאת רוצה ורצוי כאלה שיכולים לתמוך.
 8. שתפי את בן זוגך- אין לו מושג מה את מרגישה ודי בטוח שהוא לא קורה מחשבות. אם המחשבה מלחיצה אתכם או מפחידה או כל רגש אחר- לכו ליעוץ זוגי בנושא, למנחת הורים שתנחה אתכם.
 9. יעוץ פיננסי- אחד הפחדים הכי גדולים בלהביא ילד לעולם הוא איך נצליח לגדל אותו ולכלכל אותו. לכו ליועץ פיננסי שיעשה לכם סדר בהוצאות והכנסות ויעזור לכם לבנות תוכנית כלכלית שמתאימה למשפחה.
 10. בדיקת שתן היא לא אמינה ב100% אז אם יש לך ספק- עשי בדיקת דם.
 11. סבלנות. כל ההריון הוא לחכות. לחכות למחזור- אם יבוא או לא, חכות לסימן על המקל, לחכות לבדיקה, לחכות לבדיקה הבאה… אל תחכי באופן אקטיבי. זה יבוא.

אז אלו 10 העצות הראשונות שהייתי מייעצת לכל אחת שהייתה פונה אליי ואומרת לי שהיא רוצה להיכנס להריון. אחר כך הייתי מאחלת לה בהצלחה.

אז בהצלחה!

כתיבת תגובה

נוני מתחדש ואתם מרוויחים!