לשמור על בריאות התינוק בבריכה

בריכה עם תינוק – המלצות וטיפים מעשיים

הקיץ הגיע, עונת הרחצה נפתחה וזה בעיקר אומר שאנחנו מתחילים לחפש איפה אפשר להצטנן מהחום. אבל רגע לפני שאתם מכניסים את התינוקות הקטנטנים לתוך בריכה כלשהי, יש כמה דברים חשובים שכדאי שתדעו:

רוב הבריכות מכילות כמויות של כלור שמסוכנות לתינוקות ופעוטות, לכן משרד הבריאות ממליץ לבדוק את ניקיון הבריכה ולוודא שהמים בה עוברים סינון כל שעתיים. בריכות שמיועדות לקטנטנים וכאלה שמתקיימים בהם חוגי שחייה לפעוטות, צריכות לעבור מבחני מעבדה כל שבוע על מנת לאשר את רמת הכלור ואת החומציות בבריכה. את הבדיקות עורך משרד הבריאות על מנת לוודא שאין בריכה שמסכנת את הבריאות של התינוקות השוחים בה.

שחיית תינוקות מתאימה מגיל שלושה חודשים בבריכות המותאמות לכך ובהדרכת אנשים המוסמכים לכך. אך כאשר לא מדובר בחוג ובפעילות קבועה ואתם  מעוניינים ורוצים לקחת את התינוק לבריכה יחד איתכם, אם ביחד עם הילדים היותר גדולים בבריכה המקומית או במהלך חופשה במלון, בהחלט ניתן לעשות זאת וליהנות עם התינוק בבריכה, גם אם אותה בריכה לא מותאמת לתינוקות ופעוטות.

לשמור על בריאות התינוק בבריכה

לשמור על בריאות התינוק בבריכה

לא צריך להיות היסטריים, דבר לא יקרה לתינוק או לפעוט משהות של מספר שעות בבריכה של גדולים, אבל מאוד חשוב שתקפידו על מספר כללים לפני הכניסה לבריכה, בזמן השהייה בה ולאחר היציאה ממנה:

 1. אין לשהות בתוך בריכה לאורך זמן.
 2. יש לשטוף את התינוק לאחר השהייה בבריכה.
 3. אין להכניס את ראשו של התינוק לתוך המים.
 4. בשום פנים ואופן לא להשאיר את התינוק ללא השגחה בבריכה או בקירבתה, גם אם הוא עם מצופים וגלגל-ים.
 5. יש להתאים את קרם ההגנה לעורו של התינוק ולמרוח את התינוק היטב לפני הכניסה למים.
 6. יש לחבוש כובע לראשו של התינוק לאורך כל השהייה במקומות שאינם מוצלים.
 7. אין לקחת את התינוק לבריכות שמיועדות לשחייה בלבד ולא להנאה, שכן רמת הכלור בבריכות אלה גבוהה במיוחד.
 8. יש לקחת בגדים להחלפה ומגבת על מנת לרחוץ את התינוק מיד לאחר היציאה מהמים, לייבש אותו ולהחליף לו בגדים (לא לשכוח להביא חיתולי שחייה וחיתולים להחלפה), על מנת שלא יתקרר.
 9. מים ואוכל – רצוי להצטייד בפירות או ביסקוויטים, שכן השהייה במים גורמת לרעב, אך כדאי לא לאכול משהו כבד לפני או במהלך השהייה בבריכה.

 

ישנם מקרים בהם לא מומלץ לקחת את התינוקות והפעוטות לבריכה:

 1. כאשר התינוק חולה או מצונן. גם אם החום הוא עקב בקיעת שיניים או שאין תופעת לוואי אחרת, בתקופה זו המערכת החיסונית שלו חלשה יותר ויש לשמור עליו. באזור הבריכה ובתוכה מצויים לא מעט חיידקים, במים ובאוויר.
 2. לאחר חיסונים. המערכת החיסונית חלשה יותר, בנוסף על כך בחיסונים חיים מוחלשים יכולה להתפתח תופעת לוואי או המחלה עצמה וכמובן חום.
 3. ההמלצה היא לא להכניס תינוקות למי הבריכה לפני גיל שלושה חודשים, אך יש לקחת בחשבון שכאשר מדובר בפגים צריך להתחשב בגיל המתוקן שלהם.

כתיבת תגובה